Connect with us

Materiali

JUB in Wagner z učinkovitimi rešitvami za profesionalne uporabnike

Objavljeno

dne

Na spletnem seminarju JUB-Akademije, ki je potekal pred dnevi, je družba JUB v sodelovanju z nemško družbo Wagner udeležencem predstavila številne prednosti strojnega nanašanja barv in premazov iz JUB-ovega prodajnega programa. Kot podlago za pravilno izbiro ustrezne naprave sta družbi pripravili JUB – Wagner katalog z vsemi potrebnimi tehničnimi podatki in karakteristikami sistemov za njihovo aplikacijo na različne podlage in materiale. Dogodek, ki so ga v JUB Akademiji pripravili za udeležence iz osmih držav, kjer posluje družba JUB, je povezoval vodja JUB Akademije dr. Iztok Kamenski, naprave Wagner pa je predstavil Primož Lovše, njihov področni menedžer za severovzhodno in jugovzhodno Evropo.

V JUB-u so tako udeležencem predstavili paleto izdelkov, pripravljenih in embaliranih za strojno nanašanje, ki jih v svojem prodajnem programu za profesionalno uporabo že ponujajo na domačem in drugih tujih tržiščih. Med njimi so JUBIZOL malte in lepila, fasadne barve, dekorativni zaključni sloji, notranje zidne barve JUPOL, izravnalne mase JUBOLIN ter premazi za les in kovino JUBIN. Ponudnikom gradbenih materialov ter izvajalcem so podrobneje predstavili še vrsto tehnološko izpopolnjenih naprav nemškega proizvajalca Wagner, ki jih odlikujeta visoka učinkovitost in vrhunska kakovost nanosa. Z njimi si bodo profesionalni izvajalci zaključnih del v gradbeništvu tako pri novogradnjah kot pri sanacijah objektov s hitro in kakovostno izvedbo občutno olajšali delo. Sistemi za strojno nanašanje so uporabniku prijazni, saj s svojo priročno mobilnostjo omogočajo enostavno rokovanje ter skladiščenje ob nizkih stroških vzdrževanja in servisiranja. Naprave ob uporabi membranskih črpalk in brizgalnih pištol ter šob s tehnologijo HEA ob pravilni nastavitvi tlaka in pršnih šob skrbijo za hitro, enakomerno in enostavno nanašanje materialov.

Za nanašanje notranjih zidnih barv iz družine JUPOL (Gold, Brilliant, Latex, Classic, Basic, Belol, Biosilicate, Amikol idr.) ter materialov za dekorativno obdelavo, kot sta DECOR Acrylcolor in DECOR Glamour, priporočajo uporabo univerzalnega sistema Wagner SF 23 PRO HEA (Super Finish), prav tako tudi za JUB-ove fasadne barve (Acrylcolor, Trendcolor spray, Silicone fas spray in Takril). Ta naprava po hitrem čiščenju sistema z izjemno majhno količino vode omogoča hitro menjavo barvnega odtenka, sistem pa ponuja črpanje večje količine barve direktno iz embalaže proizvajalca, kar je idealno za izvedbo zaključnih slikopleskarskih del na velikih površinah. Izvajalec mora biti ob pravilni nastavitvi pritiska črpalke pozoren le še na pravilno držo pršilne pištole, na enako razdaljo od površine, na katero nanaša barvo, ter na enakomerno hitrost nanašanja.

Ekipa, ki je v JUB Akademiji pripravila marčevski dogodek za osem tržišč (od leve proti desni): Primož Lovše (Wagner), Iztok Kamenski, Jelka Slatinšek in Vid Capuder (vsi JUB d.o.o.). Foto: arhiv podjetja JUB

Izjemno zmogljivo in kompaktno napravo Wagner PC 1030 E (Plast Coat) priporočajo za strojno nanašanje dekorativnih zaključnih slojev, kot sta JUBIZOL ometa Acryl Finish in JUBIZOL Mineral Finish, ki izvajalcu nudi prednost samodejnega sproščanja tlaka v cevi ter po uporabi na gradbišču zagotavlja tudi enostavno čiščenje. Wagner PC HP 30 (Plast Coat) je namenjen nanašanju izravnalnih mas JUBOLIN P 15, P 25 in P 50 ter NIVELIN. JUB na trgu že ponuja večnamenske debeloslojne disperzijske izravnalne mase, ki so prirejene za strojne nanose ob uporabi sistema Wagner HC 950 E (Heavy Coat). Ena od njih je tudi JUBOLIN P15, ki je zelo enostavna za nanašanje in lahko v enem sloju doseže debelino 8 mm. Z njo je mogoče polniti stike mavčno kartonskih plošč s samolepilnim bandažnim trakom, masa pa po strjevanju in pred brušenjem doseže visoko trdnost in je odlična podlaga za barvanje na ravnih betonskih, cementnih in apnenih površinah, pa tudi na mavčnih ploščah ter iverkah. Za nanašanje premazov za les in kovino JUBIN (JUBIN Universal, osnovni antikorozijski premaz JUBIN Metal Primer in JUBIN Metal za obnovo železnih in barvastih kovin) bo primeren sistem za pršilno barvanje Wagner FC 3500 (Finish Control).

Svoje okolju prijazne in energijsko varčne izdelke za strojno nanašanje z napravami Wagner je družba JUB, ki razvija in trgu ponuja trajnostne sistemske rešitve v dejavnosti gradbeništva, skupaj s svojimi strokovnjaki in lokalnimi profesionalnimi izvajalci v nadaljevanju predstavila tudi trgovcem z gradbenimi materiali ter slikopleskarjem in fasaderjem na območju Hrvaške, BIH, Srbije, Kosova, Makedonije, Madžarske in Slovaške.

Materiali

GEBERIT WC SISTEM – optimalno usklajeni tehnologija splakovanja in keramika

Objavljeno

dne

WC sistem Geberit se odlikuje s svojo vzdržljivostjo, dolžino zagotovljenega roka dobavljivosti nadomestnih delov, enostavnim ter hitrim načinom vgradnje in preprostim čiščenjem. Njegov posebni adut je odlična zmogljivost splakovanja. Rolf Kuster, vodja linije izdelkov splakovalnih sistemov govori o koristih in prednostih tega sistema za inštalaterje in zasebne stranke.

Zakaj se je Geberit odločil za razvoj novega WC sistema?

Rolf Kuster: Poudarek je bil na interakciji splakovalnika in keramike WC školjke. Predvsem pa smo si zastavili naslednje cilje: čim bolj popolno splakovanje površine, temeljito odplakovanje tudi z majhnimi količinami vode ter vitek dizajn keramike.

Zakaj je Geberitov WC sistem tako poseben?

Njegovi ključni vidiki so izjemna zmogljivost splakovanja, 40 odstotkov hitrejša montaža in naša obljuba kakovosti, ki se med drugim odraža tudi v doživljenjski garanciji za keramiko. Zahvaljujoč novemu sistemu pritrjevanja EFF3 (Easy Fast Fixing) in popolnemu ujemanju vseh komponent je njegovo nameščanje hitro in enostavno. Poleg tega inštalaterju ni potrebno izvajati dodatnih prilagoditev saj so vsi Geberitovi izdelki, ki se nameščajo pred in za steno, že tovarniško med seboj popolnoma usklajeni.

WC sistem pomaga zmanjšati porabo vode. Kako?

Z nadaljnjim razvojem notranje geometrije keramike smo lahko zagotovili, da se voda iz splakovalne posode z močjo in natančnostjo usmeri v WC školjko ter, da se brez dušenja in pršenja preko roba izvede optimalno splakovanje. S tem dosežemo tudi visok nivo splakovanja površine in odplakovanja. Keramika je tako praviloma že po prvem splakovanju do čistega splaknjena kar pripeva k zmanjšanju porabe pitne vode.

Katere posebne izboljšave oblik WC školjk pa omogočajo to izjemno zmogljivost izpiranja?

Za vitkejšo obliko smo stransko izlivno odprtino pomaknili bolj nazaj. Ta optimizacija obenem izboljša tudi splakovanje površine. Za natančno usmerjanje splakovalne vode je uporabljen plastični razdelilnik, saj take preciznosti zaradi omejenih proizvodnih toleranc ni mogoče doseči z oblikovanje keramike. Poleg tega pa lahko ta vložek tudi zamenjamo, če je zaradi trde vode po mnogih letih uporabe obložen z vodnim kamnom. Školjka seveda lahko ostane enaka. Dodatni rob pa vodi vodo centrično do odtoka in tako se papir odplakne tudi z manjšimi količinami vode.

Ste s projektom kot njegov vodja zadovoljni?

Brezpogojno. Z WC sistemom Geberit nudimo uporabnikom estetsko privlačno, visoko zmogljivo in zanesljivo rešitev po zelo atraktivni ceni. Ta dosežek navdaja celotno projektno ekipo s ponosom.

DOBAVA NADOMESTNIH DELOV ZAGOTOVLJENA ZA OBDOBJE 50 LET IN DO ŽIVLJENJSKA GARANCIJA

Geberit sedaj zagotavlja dobavo vseh nadomestljivih delov podometnih splakovalnikov v obdobju 50 let od datuma nakupa. To velja tudi za aktivirne tipke. Poleg tega Geberit nudi doživljenjsko garancijo za svojo WC keramiko. Geberitovi sistemi splakovanja WC-jev so narejeni za uporabo skozi dolga desetletja. Dolgoživost teh izdelkov ni le kakovostna značilnost Geberita, temveč tudi ključni prispevek podjetja k trajnostni rabi naravnih virov. Če je vzdrževanje splakovalnika enostavno bo v uporabi ostal dalj časa. Ker pa so tudi najnovejše izboljšave kompatibilne s starejšimi verzijami splakovalnikov je tudi te mogoče vedno posodobiti. To pa je velik doprinos okolju in velika prednost za uporabnike.

Nadaljuj z branjem

Akustika

Geberit je v Rušah odprl akustični laboratorij

Objavljeno

dne

Geberit, vodilno podjetje na področju sanitarne tehnologije v Evropi, je v zadnjem tednu novembra v prostorih podjetja v Rušah odprl akustični laboratorij. Unikaten akustični prostor predstavlja veliko pridobitev za podjetje in je rezultat pomembnega razvojnega projekta, cilj katerega je prikazati in s pomočjo različnih eksperimentov na poljuden način ozaveščati o zvoku.

Zametki ideje o akustičnem prostoru so se porodili pred desetimi leti na družinskem izletu na Dunaju. Direktor podjetja, Miran Medved, je obudil spomine na navdušenje nad obiskom Hiše glasbe, institucijo, kjer lahko obiskovalci na raznolikih postajah ugotavljajo, kaj pomenijo zvok, melodija, hrup, sozvočje in tišina. »Tam sem začel razmišljati o tem, kako bi lahko na podoben, preprost in razumljiv način ljudem približali tudi naše sisteme.« Akustični laboratorij se je postavil v prostorih podjetja v Rušah, saj je tam veliko potenciala za izobraževanje vseh ciljnih skupin, s katerimi kot Geberit sodelujemo. »Tukaj smo kot edukativna institucija, kjer se lahko vsak dogovori za obisk in izkusi ta akustični prostor« je še dodal.

V akustičnem prostoru se je možno sprehoditi čez raznolike postaje. Čeprav je vsaka postaja po svoje zanimiva, pa morda še posebej postaji s citrami in piščalmi predstavljajo neko dodano vrednost. Pri izdelavi teh postaj smo sodelovali z lokalnimi mojstri. Citre je po naročilu izdelal g. Vlado Nunčič. Že sama izdelava je bila svojevrsten projekt, kjer je bilo najprej treba izbrati primeren les, ga pred samo izdelavo posušiti na ustrezno vlažnost, in narediti citre po merah ter tako, da se ujemajo z zasnovo prostora. Ne gre za klasične citre, saj imajo na sredini luknjo, za katero je zaslon, ki grafično prikazuje frekvenco. Na postaji s citrami se tako lahko prikaže različen spekter frekvenc, ki jih zazna človeško uho, saj frekvenco zvočnega vala človeško uho zazna kot višino tona.

Podobna zgodba je tudi pri ostalih postajah, kjer smo želeli z eksperimenti prikazati zvok, ki ga lahko čim bolje povežemo z gradbeno fiziko. »Prav tako smo bili pri izbiri eksperimentov oz. demonstracije zvoka pozorni, da bi eksperimenti služili kot pomoč pri boljšem razumevanju prenosa zvoka v zgradbah,« je še povedal Denis Sejfić, vodja projekta.

V akustičnem prostoru se je možno sprehoditi čez raznolike postaje. Čeprav je vsaka postaja po svoje zanimiva, pa morda še posebej postaji s citrami in piščalmi predstavljajo neko dodano vrednost. Pri izdelavi teh postaj smo sodelovali z lokalnimi mojstri. Citre je po naročilu izdelal g. Vlado Nunčič. Že sama izdelava je bila svojevrsten projekt, kjer je bilo najprej treba izbrati primeren les, ga pred samo izdelavo posušiti na ustrezno vlažnost, in narediti citre po merah ter tako, da se ujemajo z zasnovo prostora. Ne gre za klasične citre, saj imajo na sredini luknjo, za katero je zaslon, ki grafično prikazuje frekvenco. Na postaji s citrami se tako lahko prikaže različen spekter frekvenc, ki jih zazna človeško uho, saj frekvenco zvočnega vala človeško uho zazna kot višino tona.

Podobna zgodba je tudi pri ostalih postajah, kjer smo želeli z eksperimenti prikazati zvok, ki ga lahko čim bolje povežemo z gradbeno fiziko. »Prav tako smo bili pri izbiri eksperimentov oz. demonstracije zvoka pozorni, da bi eksperimenti služili kot pomoč pri boljšem razumevanju prenosa zvoka v zgradbah,« je še povedal Denis Sejfić, vodja projekta.

Nadaljuj z branjem

Dizajn

Učinek nočne svetlobe

Objavljeno

dne

Na eni ali drugi točki smo vsi izkusili tisto strašno željo, da bi šli sredi noči na WC. Povsod je tako temno, da se moramo potiskati do kopalnice, da ne bi prižgali bleščeče stropne luči in ne prebudili sebe in drugih.

Tu bi bila pametna poteza seveda namestitev orientacijske osvetlitve. S pravo osvetlitvijo lahko v temi ponoči zlahka najdemo pot do WC-ja, ne da bi motili našo biološko uro, zato si je vredno ogledati različne možnosti osvetlitve kopalnice:

Svetilo s funkcijo zatemnitve nudi idealno rešitev za navigacijo ponoči do WC-ja. Namestite ga lahko na različne položaje po kopalnici. Dober primer je omarica z ogledalom Geberit ONE. Vgrajena osvetlitev ComfortLight ima štiri vire osvetlitvene, ki jih je mogoče individualno nastaviti po potrebi: svetlo in poživljajoče podnevi, mehko in laskavo pred spanjem ter subtilno in diskretno ponoči za orientacijo v temi. Tako ponoči po odhodu do WC-ja brez težav zaspimo nazaj.

Lučka za vsako razpoloženje je na voljo tudi za WC. WC školjka Geberit AquaClean ima diskretno osvetlitev, ki se samodejno aktivira. Ta subtilna osvetlitev je dovolj svetla, da vodi pot ponoči in se aktivira s pomočjo senzorja bližine. Nastavitve svetlobe vključujejo sedem različnih barv in pet stopenj svetlosti.

Orientacijske osvetlitve s senzorji gibanja lahko ob vstopu v kopalnico vodijo pot do WC-ja. Priporočljivo je, da se izogibate osvetlitvi z močnimi modrimi toni, saj to moti našo proizvodnjo melatonina (hormona, ki spodbuja spanje) (glej okvirček). Boljši so viri tople svetlobe, ki so relativno bledi in šibki. Dejanska osvetlitev, ki jo ustvarijo v kopalnici, je le minimalna, vendar je še vedno dovolj svetla, da se lahko znajdemo. To vrsto subtilne LED osvetlitve zagotavljajo izdelki, kot sta sanitarni modul Geberit Monolith Plus in omarice z ogledalom Geberit ONE. Električni mehki gumbi na modulu Geberit Monolith Plus prav tako zagotavljajo posebej tiho aktiviranje splakovanja, tako da vam ni treba skrbeti, da bi koga motili sredi noči. Inteligenten in pionirski vir svetlobe je pametno vgrajen v podometni splakovalnik. Aktivirne tipke Geberit zaradi te funkcije vedno naredijo vtis – da ne omenjamo njihove vizualne privlačnosti. Modul Geberit DuoFresh ponoči samodejno vklopi orientacijsko LED lučko, ki vodi pot do WC-ja. Senzor bližine nadzoruje svetlobo in poskrbi za samodejni vklop in izklop. Trajanje osvetlitve in intenzivnost te svetlobe je mogoče prilagoditi in regulirati tudi z aplikacijo.

KAJ JE BIORITEM?

Bioritem je v bistvu le naravni ritem budnosti in spanja vašega telesa – pogosto imenovan tudi vaša biološka ali notranja ura. Uravnava ga predvsem spalni hormon melatonin. Čez dan, ko smo izpostavljeni soncu, naše telo omejuje sproščanje tega hormona. Takoj ko se zvečer stemni, pa možgani sproščajo več melatonina in začnemo se počutiti utrujeni. Na naš bioritem lahko vpliva, če smo podnevi izpostavljeni premalo svetlobe ali ponoči preveč. Osvetlitev z močnimi modrimi toni lahko tudi negativno vpliva na našo proizvodnjo melatonina. Glede na to je priporočljivo, da v kopalnici uporabljate tople in diskretne svetlobne vire za udobnejšo kopalniško izkušnjo ponoči.

Nadaljuj z branjem
BIVANJE1 dan nazaj

Kako do nižjih mesečnih stroškov?

Številni lastniki stanovanj iščejo vse mogoče načine, kako bi zmanjšali ogljični odtis ter povečali energijsko učinkovitost domov in s tem...

E-Mobilnost1 dan nazaj

Peljite dlje, polnite hitreje: Ford PRO z izpopolnjenim dostavnikom E-Transit

Ford Pro je razkril novo možnost podaljšanega dosega za model E‑Transit, ki povečuje zmogljivosti najbolje prodajanega velikega električnega dostavnika v...

Slovenija2 dneva nazaj

Nov energetski zakon s strani poslancev potrjen

Državni zbor je s 53 glasovi za in 30 proti sprejel nov energetski zakon. Med drugim določa energetsko politiko države...

OKOLJE3 dnevi nazaj

Svetovni dan Zemlje 2024 – Planet proti plastiki

Povprečni prebivalec Slovenije na leto ustvari 7,7 tone emisij ekvivalenta ogljikovega dioksida, za doseganje podnebne nevtralnosti pa ta ne bi...

Energetska učinkovitost4 dnevi nazaj

Obnovljeni viri energije: v EU dve državi že dosegata 100% izkoristek

Leto 2023 je bilo rekordno po postavitvi novih vetrnih elektrarn po svetu. Vse več držav svoje potrebe po električni energiji...

GRADNJA6 dni nazaj

88 novih neprofitnih stanovanj v Ljubljani predanih v uporabo, v prestolnici napovedanih še dodatnih 6000

V Zeleni jami ob Šmartinski cesti je Javni stanovanjski sklad Mestne občine Ljubljana (JSS Mol) uradno prevzel 88 neprofitnih stanovanj....

GOSPODARSTVO1 teden nazaj

Kakšne bodo hiše za poplavljence: na izbiro 12 rešitev

Ministrstvo za solidarno prihodnost je v sodelovanju z zbornico za arhitekturo in prostor na natečaju izbralo 12 arhitekturnih rešitev, med...

Arhitektura2 tedna nazaj

Hiše po Sloveniji znova odpirajo vrata

Od zasebnih stanovanj do enodružinskih hiš, od poslovnih do turističnih objektov – z Arhitekturnim festivalom odprte hiše Slovenije danes ponovno...

Materiali1 mesec nazaj

GEBERIT WC SISTEM – optimalno usklajeni tehnologija splakovanja in keramika

WC sistem Geberit se odlikuje s svojo vzdržljivostjo, dolžino zagotovljenega roka dobavljivosti nadomestnih delov, enostavnim ter hitrim načinom vgradnje in...

DEDIŠČINA1 mesec nazaj

Obnova II. Plečnikove arkade na ljubljanski tržnici se je začela

Ljubljanska občina obnavlja II. Plečnikovo arkado – del objekta Mesarskega mosta do pokrite lože v smeri Tromostovja. Obnovili bodo fasado...

POPULARNO